תזונה

אוכל הוא לא רק מזון, הוא תרבות, בטחון, נחמה וסיפוק. אוכל הוא געגועים, הוא קשר והוא עוד הרבה דברים…אבל בראש ובראשונה אוכל נועד להזין את גופנו, לספק לו את כל המרכיבים החיוניים בכדי שנוכל להגשים את עצמנו דרכו בעולם הזה.

תזונה נכונה, טבעית, מותאמת אישית ומגוונת היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לשמירה על הבריאות, ריפוי ומניעת מחלות. רוב המחקרים קושרים באופן חד משמעי את הרגלי האכילה וצריכת המזון הלא מושכלת אשר רווחת בעולם המערבי, עם העלייה בשכיחות המחלות הכרוניות הנפוצות.

מה שאנחנו אוכלים קובע במידה רבה את מידת האנרגטיות שבנו, איכות השינה, היכולות הפיזיות, הכאבים , הדלקות, וכמובן גם את מצבנו הרגשי ואפילו הרוחני.

רובנו לא יודעים מה התזונה הנכונה והמתאימה ביותר עבורנו שכן פעמים רבות, אנחנו אוכלים מה שיש, את מה שהתרגלנו או מה שמסתדר לנו באותו רגע, וגם כאשר אנחנו בוחרים לעשות שינוי, אנחנו בוחרים במה שקל, נח, מוכר או במה שמוכרים לנו ככזה שיציל אותנו מכאב, עודפי משקל, או בעיה אחרת מציקה, אך ללא התבוננות בגוף השלם.

תזונה טבעית היא תזונה המתבססת על מזון בריא, טרי, מלא ככול שניתן, מגוון וטעים, ללא חומרי תעשייה ושימור ואם אפשר, כזה שעבר כמה שפחות תהליכי עיבוד שעשויים לפגוע בחומרי ההזנה המצויים בו. אין זה אומר שמדובר דווקא בתזונה טבעונית או צמחונית ושהיא שוללת צריכת חלבונים מהחי אבל היא כזו שמטרתה הזנה, איזון ריפוי ומניעת מחלות וכן, גם הנאה ונינוחות, שכן בכדי לאמץ אורח חיים הכולל תזונה בריאה ומותאמת אישית  לאורך זמן רב, יש לקחת בחשבון גם את רגישויות המטופלים, נטייתם האישית, העדפותיהם ואפילו את הגנטיקה המשפחתית שלהם.

הטיפול

הטיפול התזונתי תומך באדם, בבעיותיו ומכאוביו. הוא מסייע לו לאמץ וליישם את ההמלצות התזונתיות אשר יטיבו עם איכות חייו וישרתו אותו לאורך זמן. מטרתי כמטפלת היא לחבר בין העקרונות התזונתיים וההמלצות המתאימות למטופלים, לבין היומיום המעשי שלהם, ולהנגיש להם תפריט עשיר, טעים ומגוון ללא תלות במישקלים חישובים או ספירות, וכזה שאינו תלוי בזמן ובמקום.

תזונה נכונה היא חופש;

חופש של הגוף,

החופש לחיות.

לפרטים נוספים והזמנת תור

"אמור לי מה אתה אוכל ואומר לך מי אתה"

- ג'ורג' ברנרד שו -