טימין

טימין על קצה המזלג

הידעתם כי הצמח בת קורנית מצויה הידוע בשם טימין (Thymus vulgaris), זה הגדל בגינות רבות ומשתדך נהדר למתכוני בשר, מעולה לטיפול במצבי שיעול שונים???

עוד רגע, כשהכל יתחיל להצטנן והשיעול שלנו או של ילדנו יפציע,

זה יהיה בדיוק הזמן לקטוף כמה עלי טימין (בת קורנית מצויה) קטנים (ככפית), לחלוט אותם במים רותחים, להמתין כ 15 דקות לסנן ולשתות 3-4 פעמים ביום. העלים העשירים בשמנים נדיפים הם בעלי פעילות מחטאת, מכייחת ומרחיבת סימפונות ועל כן יסייעו ויקלו מאוד במצבי שיעול שיעול שונים, ברונכיטיס וגירוי של הסימפונות.

*את המשקה, ניתן ואף מומלץ לשלב עם דבש ג'ינג'ר ולימון להגברת אפקט ההנעה, הריכוך והחיטוי.

עוד על הטימין-

בנוסף לשימוש בו להקלה על שיעול מסוגים שונים, הטימין מקל גם על בעיות עיכול שונות; מקשיי ספיגה, גזים ונפיחויות דרך טפילי מעיים, כאבי בטן עוויתיים (Colic) ועוד…

וקצת היסטוריה-

הטימין הוא צמח מרפא עתיק יומין והוזכר ככזה כבר לפני 5500 שנים בכתבי פפירוס. יש הגורסים כי מקור שמו מהמילה המצרית העתיקה Tham שמשמעותה "חיטוי" ויש הגורסים כי מקור שמו, מהמילה היוונית Thumus שמשמעותה "אומץ" שכן בעת העתיקה, האמינו כי בת קורנית מעניקה אומץ למחזיקים בה.

מחקר קליני-

במחקר קליני אקראי כפול-סמיות, בהשתתפות 60 חולים עם שיעול פרודוקטיבי, ניתנו במשך חמישה ימים סירופ בת קורנית או Bromhexine – שהינו חומר מכייח הנמצא בתרופות קונבנציונליות שונות להקלת שיעול. לא נמצאו כל הבדלים בין שתי קבוצות הטיפול לגבי שיפור בתסמינים, ובשתי הקבוצות נמצאו יתרונות שימוש משמעותיים.

על הטימין ועל עוד צמחים רבים וטובים שישפרו את איכות חיינו ובריאותנו

בקורס צמחי מרפא לקהל הרחב "מהשדה אל ארון התרופות הבייתי"