אוהבת אדפטוגנים

אוהבת אדפטוגנים?!?

 

הבוקר ילדיי התעוררו למראה שמיים אפורים וריח של גשם באויר…בן ה-5 צעק:"אמא חזר החורף!!!" והבכורה בת ה- 7: "אז מה נלבש?"  הוא הביע פרץ התרגשות והתלהבות ואילו היא מיד הבינה את המשמעות וחיפשה את הפתרון למצב המשתנה והבלתי צפוי הזה.

השינויים התמידיים של החיים תמיד תופסים אותנו בהפתעה, ומחייבים אותנו לגמישות מכל סוג שהיא; מחשבתית, התנהגותית ואף רגשית. רבים מאתנו כבר יודעים, כי לא הכל בשליטתנו, אך כיצד אנו מגיבים לאותה ידיעה? האם היא נשארת בגדר ידיעה וכאשר אנחנו פוגשים אילוץ או שינוי מפתיע אנו מגיבים אליו באכזבה? לחץ? עצבים או תסכול? או שאולי אנו מאותם מעטים אשר מסוגלים להראות גמישות, לברך את השינוי ולצפות לבאות? הרי ככול שאנו שבויים בדפוסי ההתנהגות שלנו, בתבניות מחשבתיות ובתפיסה שלנו את עצמנו כבעלי אופי כזה או אחר, סביר להניח שאותו שינוי בלתי צפוי יעלה את רמות הלחץ, החרדה או התסכול או הבלבול…  אז רצה הבורא והביא אלינו קבוצת צמחים נפלאה הנקראת אדפטוגנים (Adaptogen), המסייעת לנו בהסתגלות ובהתמודדות עם מצבי החיים המשתנים. קבוצת צמחים זו תומכת ומסייעת לבלוטת יותרת הכליה (האדרנל), אשר תפקידה לווסת תהליכים שונים בגוף אשר משתבשים ויוצאים מאיזון בעת החשיפה למצבי לחץ, על ידי הפרשת הורמונים (אדרנלין וקורטיזול). חשיפה מתמדת לסטרס, גורמת לשחיקת בלוטת האדרנל ומקושרת לחולשת מערכת החיסון, מחלות דלקתיות שונות, מחלות אוטואימוניות, הפרעות זכרון, הפרעות במצב הרוח ועוד.

כמעט כל אחד מאתנו זקוק לאיזה צמח אדפטוגי ייחודי, שיווסת ויעצים את היכולות של האדם להסתגל, להתגמש ולתחזק לנוכך המציאות המשתנה; ולכך יש צמחים רבים וטובים, המותאמים איש איש על פי אופיו, מצבו הגופני והאתגרים העומדים בפניו.